Efekty, Skrypty

Efekty odnośników
Tutaj znajdziesz trochę efektów tzw. linek (efekty odnośnika po najechaniu na niego myszką) - jeżeli chcesz takie mieć na swoim blogu - wystarczy skopiować kod danego efektu i umieścić go w kodzie swojego bloga pomiędzy <style> a </style> - zastąpić nim poprzednie efekty, czyli całą linijkę zaczynającą się od A:hover i włącznie z tekstem w takich "{}" nawiasach. Innych linijek np. A:link, A:visited, A:active raczej nie usuwać. Jeżeli wolał(a)byś, aby kolory były inne (ustawiłam we wszystkich efektach kolory czarne i białe - żeby dopasować je do kolorystyki bloga należy je zmienić) wystarczy w mijescu "white" lub "black" wpisać inny kolor, np. taki sam, jaki macie w A:link - żeby dopasować go do szablonu lub też wpisać jakiś zupełnie inny kolor. Dużo kolorów i ich angielskich odpowiedników oraz w trybie szesnastkowym (hex) można znaleźć na tej stronie W razie jakichkolwiek problemów lub błędów - napiszcie do mnie.

Uwaga! Można równie dobrze skopiować sam efekt, tzn. to co jest podane w opisie każdego efektu, tak jak w pierwszym jest: filter:blur i wkleić w odpowiednim mijescu pomiędzy nawiasami "{}" w linijce A:hover, oddzielając wszystko średnikiem ";", co jest bardzo ważne! Oczywiście wtedy ten efekt zostanie pomieszany z innym (o ile taki istniał) - który można usunąć lub zostawić. Ale mając po raz pierwszy do czynienia z html'em lepiej będzie skopiować wszystko i zmienić tylko kolor.

(Aby przeczytać opis efektu najedź na niego myszką)


Skrypty
Tutaj natomiast znajduje się kilka przydatnych skryptów i innych bajerów pomocnych przy prowadzeniu i ochronie bloga. Nie zaręczam, że wszystkie działają, chociaż powinny, bo o ile wiem, mi kiedyś działały. Aby zobaczyć opis każdego ze skryptów najedź na niego myszką i przeczytaj opis w żółtawej ramce. Potem skopiuj dany skrypt i wklej do kodu html swojego szablonu, raczej pomiędzy znacznikami <body></body>, chyba że w opisie będzie podane inaczej. Byłabym wdzięczna za zawiadomienie, jeżeli coś nie działa, bo mogę poprawić skrypt.Takie różne
A tu powklejam różne ciekawe rzeczy, które urozmaicą bądź ozdobią Twojego bloga. W każdym razie niektórym mogą się przydać;) Jeżeli chcecie takie mieć na swoim blogu, wystarczy skopiować tekst z ramki i wkleić w miejscu, w którym to ma się znajdować, czyli na pewno pomiędzy <div> a </div>.

Przerywana ramka z tekstem, który porusza się do góry:
Tu jest jakiś tekst

Przerywana ramka z tekstem, który porusza się w dół:
Tu jest jakiś tekst
Button, który po kliknięciu przenosi Cię do innej witryny (w miejscu "Button" wpisz nazwę).
Button<a href="http://www.szablonart.za.pl"> - w cudzysłowiu wpisz adres wybranej strony; background: #464646 - po dwukropku wpisz wybrany kolor tła; border-color:#C0C0C0 - ramki; color:#D6D6D6 - tekstu.
Jak wstawić obrazek na stronę/bloga.
Skopiuj ten kod z drobną zmianą: zamiast "adres.obrazka" wpisz adres wybranego obrazka (pamiętając o "http://")
Jak wstawić adres z e-mailem do Ciebie.
W kodzie w miejscu "twój email" wpisz swojego e-maila, zamiast "Napisz do mnie" też można wpisać coś innego.All rights reserved - Written by Misuri - Copyright © - 2005