Tam, gdzie pokazuje strzałka, zaczyna sie domniemany układ współrzędnych - czyli jest to punkt (0,0). To właśnie na jego podstawie oblicza się ogległości: "top" i "left". Dla przykładu, jeżeli pole z blogiem jest oddalone o 200px z góry i 100px od lewej to punkt, gdzie się ono zaczyna wyglądałby tak: (100,200).
Jeżeli najedziesz kursorem myszki (w Paincie domyślnie jest to ołówek) na lewym górnym rogu pola (czerwona kropka) to na dole, na szarym pasku pojawią się dwie liczby po przecinku (czerwona strzałka). Spisz je sobie, nie poruszając myszką; pierwsza z nich to odległość "left", druga to "top" - wystarczy wpisać je w kodzie szablonu. To samo zrobić z polem, w którym ma być menu.
Szerokość i wysokość danego pola (width,height) trzeba spisać podczas robienia grafiki do szablonu (etap 1), tzn. podczas kreślenia tych prostokątów. Jeżeli już są zrobione, to można jeszcze raz otworzyć swój szablon w Paincie i jeszcze raz nałożyć na prostokąt np. z linkami drugi, przystający (taki sam) i nie puszczając lewego klawisza myszki zerknąć na szary pasek u dołu programu i spisać wymiary (zielona strzałka - np. 195×392 - pierwsza liczba to szerokość prostokąta, druga to wysokość). Oczywiście wymiary będą tam tylko wtedy, gdy trzymasz lewy przycisk myszy wciśnięty, w przeciwnym razie znikną. Oczywiście nie zapisuj zmian w szablonie.